Naturalne farbowanie włosów

Chcesz farbować włosy, ale nie masz ochoty na chemiczne dodatki, produkty testowane na zwierzętach i drogie farby? Wtedy możesz z łatwością samodzielnie pokolorować włosy. Istnieją naturalne farby do włosów, ale też zdrowe i niedrogie alternatywy dla klasycznych klubów chemicznych. Pokażemy Ci, jak za pomocą naturalnych środków ustawić akcenty czerwieni, blondu i ciemnego koloru.

Henna i buraki

Klasykiem, jeśli chodzi o naturalne kolory włosów, jest henna. W świecie arabskim od czasów starożytnych farbowano włosy suszonymi i sproszkowanymi liśćmi krzewu henny. Ważne: Kupując proszek zwracaj uwagę na składniki i tak naprawdę kupuj tylko czyste, naturalne produkty, które nie zawierają żadnych syntetycznych, szkodliwych substancji. Lepiej uważać przy mierzeniu koloru włosów, ponieważ w zależności od oryginalnego koloru i struktury włosów, henna naprawdę bardzo intensywnie plami. Jeśli wszystko, czego naprawdę chcesz, to czerwonawy połysk, możesz zamiast tego użyć buraków. Czerwony sok miesza się z odrobiną miodu, tworząc kremową emulsję, którą następnie nakłada się na włosy i pozostawia na co najmniej cztery godziny przed spłukaniem ciepłą wodą.

Czarna herbata i kawa

Możesz naturalnie farbować włosy na ciemniejszy kolor fusami z kawy i czarną herbatą. Ważne jest, aby używać wyłącznie wysokiej jakości herbaty i kawy. Wariant herbaciany wygląda tak: wlej trzy łyżki herbaty do 300 ml wody, pozostaw na pół godziny, a następnie zalej wilgotne włosy. Następnie pozostaw na około godzinę i najlepiej polewaj włosy herbatą. Jeśli wolisz barwić kawą, zaparz mocną kawę i wymieszaj fusy z odrobiną miodu, aby uzyskać kremową emulsję. Wmasuj w wilgotne włosy, pozostaw na godzinę, a następnie spłucz w letniej temperaturze.

Rumianek i cytryna


Jeśli chcesz delikatnie rozjaśnić włosy bez użycia środków chemicznych, możesz to zrobić z rumiankiem i sokiem z cytryny. Oba działają lekko rozjaśniająco, nie atakując włosów, choć trzeba oczywiście powiedzieć, że w ten sposób żadna ciemnobrązowa grzywa nie staje się słomkowoblond. Wyraźne rozjaśnienie jest możliwe poprzez postępowanie z herbatą rumiankową w taki sam sposób, jak opisano powyżej dla wariantu herbaty czarnej. Druga opcja: wymieszać świeżo wyciśnięty sok z cytryny z miodem, kremową pastę pozostawić na godzinę, a następnie spłukać.